do góryDentobus


  Szanowni rodzice.

  Mamy nawiązaną współpracę z Dentobusem.

  DENTOBUS to mobilny gabinet stomatologiczny (udostępniony przez Wojewodę opolskiego), który dociera do szkół i przedszkoli w województwie opolskim, by promować, edukować zdrowie jamy ustnej oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży .
  Wszystkie zabiegi stomatologiczne w DENTOBUSIE są BEZPŁATNE. W całej Polsce jest 16 DENTOBUSÓW, czyli po jednym na każde województwo. Mobilne gabinety stomatologiczne zostały sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia
  Realizację umożliwia Program Usług Stomatologicznych świadczonych w DENTOBUSIE, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.


  Jak przebiega wizyta w Dentobusie?

  Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Dzieci i młodzież otrzymują bezpłatny przegląd stomatologiczny. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.
  Po przeglądzie uczniowie dostają informacje o stanie uzębienia oraz wskazówki do utrzymania zdrowego uśmiechu.
  Dla uczniów , którzy będą mieli stwierdzoną próchnicę oraz będą chcieli leczyć zęby w mobilnym gabinecie stomatologicznym, będzie wyznaczony czas popołudniu, gdzie wraz z rodzicami lub opiekunami możliwe będzie leczenie zębów, wysokiej jakości sprzętem, przy użyciu bardzo dobrych materiałów światłoutwardzalnych (planowany jest postój w centralnym punkcie Gminy, po analizie potrzeb stomatologicznych).Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym. Wychowawcy klas rozdali uczniom zgody do podpisania przez rodziców.