do góryMatematyczny sukces


  Przyszła pora na sukces z matematyki!

  Ledwo zakończyli naukę na egzamin ósmoklasisty, a już czekał na nich konkurs matematyczny.

  2 czerwca trzech uczniów z klasy VIII wzięło udział w I edycji międzygminnego konkursu matematycznego „Z bankiem na Ty”. Konkurs zorganizowany był w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim, a patronem i sponsorem atrakcyjnych nagród Bank Spółdzielczy w Dobrzeniu Wielkim. W konkursie brało udział 5 szkół, co dało 14 uczestników.

  Konkurs składał się z 3 części, pierwsza dotyczyła wiadomości o historii i organizacji samego banku, druga część z zadań testowych, a trzecia z zadań praktycznych z wykorzystaniem procentów. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Haraf, Denis Wala i Natalia Wilczek. Z dużą przewagą punktów, drużyna zdobyła PIERWSZE MIEJSCE, rozkładając tym samym przeciwników na łopatki. Zespół otrzymał „Bankusia” – maskotkę, która jest symbolem konkursu. Indywidualnie zaś zdobyli najwyższe miejsca, Denis Wala – 2 miejsce, Natalia Wilczek – 3 miejsce i Julia Haraf – 4 miejsce.

  W tym konkursie nie było przegranych. Każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrodę sponsorowaną przez bank, a osoby z wyróżnieniami i miejscami na podium, bony upominkowe do wykorzystania w sklepie „Stara Kuźnia” w Dobrzeniu Wielki.

  Była to pierwsza edycja konkursu, ale organizatorzy zapowiedzieli już kolejne. Będziemy się też starać utrzymać zdobyte pierwsze miejsce drużynowe w przyszłym roku.


  Galeria zdjęć:

  • Matematyczny sukces
  • Matematyczny sukces
  • Matematyczny sukces
  • Matematyczny sukces